İhtiyaç Kredileri

Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi?

Her sene (2017,2018,2019,2020) olduğu gibi bu senede emekliler için faizsiz kredi fırsatı veren bazı bankalar bulunuyor. Emekli maaşlarının aktif olarak çalışırken alınan maaşlardan daha düşük olmasından dolayı bazı bankalar emeklilere kredi vermeyebiliyor. Ancak emeklilerin aldıkları maaş ile başvurabilecekleri bankalar mevcuttur. Krediye ihtiyacı olan ancak bu kredi için faiz vermek istemeyen kişilerin başvurması gereken yer katılım bankalarıdır. Emekliye faizsiz kredi veren katılım bankaları katılım bankacılığına uygun olarak kar payı uyguluyor. Emekliye faizsiz kredi müjdesi ne zaman gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Almak İsteyen Emekliler Hangi Bankalara Başvurabilir?

Emeklilerin faizsiz kredi alabilecekleri bankalardan bir tanesi Ziraat Katılım’dır. Ziraat Katılım faiz ile kredi taksiti ödemek istemeyen kişilere kar payı oranı imkanı sunuyor. Ziraat Katılımın yanı sıra kar payı oranı ile emekliye faizsiz kredi arayan kişilerin başvurabilecekleri bankalardan bazıları şunlardır:

  • Aktifbank,
  • Kuveyt Türk,
  • Türkiye Finans.

Emeklilerin Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Emeklilerin faizsiz kredi alma koşulları arasında kredi notunun iyi olması bulunuyor. Daha öncedeki bankacılık faaliyetlerine göre kişilere kredi notu veriliyor. Bu notu düşük olan kişilerin de kredi alma şansı az oluyor. Ayrıca emekliye faizsiz kredi başvurusu yapacak kişilerin aylık gelirlerinin yarısından fazlasına denk gelecek bir taksite sahip olmayan krediyi alması gerekiyor. Bunun yanı sıra bankaların kredi vermek için belirlediği bir üst yaş limiti de bulunuyor. Bu limit bankadan bankaya değişebilse de genellikle 85 yaşından büyük kişilere kredi sağlanmıyor.

Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı Burada

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün